Osnovna škola Ivana Granđe Soblinec Sesvete

Testiranje i upisi u prvi razred za školsku godinu 2024./2025.

Naš školski liječnik je

Dr. Petra Kreković-Pizent petra.krekovic@stampar.hr

Lidija Strbad, ms lidija.strbad@stampar.hr

Ninska 10; 01 2007 294

Parni datumi: poslijepodne 14-18

Neparni datumi: prijepodne 8-12

Upisno područje naše škole čine: Soblinec, Gajec, Popovec, Budenec (zajedničko upisno područje s OŠ Sesvetski Kraljevec), Budenečka cesta I. odvojak (zajedničko upisno područje s OŠ Sesvetski Kraljevec), Šašinovec, Žerjavinec, Belovar, Lužan, Adamovec, Glavnica Donja, Glavnica Gornja, Moravče, Jesenovec.

Za učenike izvan upisnog područja treba obaviti pregled prema upisnom području (postupa se prema čl.18 Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnim i srednjim školama NN 156/23 prema kojoj „odluku o upisu učenika u osnovnu školu kojoj ne pripada prema upisnom području, za školske ustanove kojima je osnivač jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, donosi nadležno upravno tijelo županije, odnosno Gradski ured“). Kako bismo na vrijeme poslali Gradskom uredu zahtjev za upisom učenika izvan upisnog područja, molimo da nam se javite prije 24.svibnja 2024.

Pedagoški pregled djece dorasle za upis u prvi razred obavlja se u školskim prostorima Matične škole, na temelju pisanog poziva roditeljima.

Od 15. veljače do 15. travnja 2024. obavljaju se pregledi djece koja su prošle školske godine dobila odgodu, a od travnja na dalje odvijaju se pregledi ostale djece.

Ako imate pitanja ili do sredine svibnja ne dobijete poziv, nazovite 01 2042 008, kućni 3 ili 5, školsku psihologinju, pedagoginju ili edukacijsku rehabilitatoricu.

Za Soblinec

Za Adamovec

Glavnica Donja

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN- 10.09.2015.
Autor: Leonida Udovičić, 13. 9. 2015.

Hrvatski olimpijski dan obilježili smo u četvrtak 10.rujna 2015. godine. Učenici i učitelji odjenuli su bijele majice koje predstavljaju simbol sporta, prijateljstva i poštene igre.

Tim povodom organizirali smo prigodne aktivnosti kao što su stare igre za učenike nižih razreda i natjecanje u trčanju pod nazivom Domjanićev kros od murve do Krča koji je povezan i s 140. obljetnicom rođenja kajkavskog pjesnika Dragutina Domjanića. U Domjanićev kros uključili su se učenici od 5. do 8.razreda, iz Adamovca i Soblinca.

Glavni organizator natjecanja bila je Sandra Jakubek Stošić, prof. TZK kojoj su pomogli mnogi učitelji koji su bili zaduženi za pratnju natjecatelja, pratnju navijača od škole do mjesta natjecanja (Adamovec, murva, Krče) te za sigurnost učenika. Po završetku natjecanja učenici su dobili sok i čokoladicu,a pobjednicima su uručene i medalje:

Rezultati natjecanja:

Djevojčice 5. i 6. razred

1. Granđa Josipa                             3.25.80
  2. Pintarić Martina                           3.44.98
  3. Ribić Iva                                     3.45.53

Dječaci 5. i 6. razred

1. Vojnović Ivan                          2.50.99
  2. Marasović Tin                         3.03.59
  3. Kralj Niko i Kropek Filip Franjo  3.23.24

Djevojčice 7. i 8. razred

1. Ljubić Adrijana                             3.01.78
  2. Jurčec Leonarda                          3.09.13
  3. Fundelić Franziska Anne              3.09.92

Dječaci 7. i 8. razred

1. Jelovečki Valentino                      2.44.49
  2. Granđa Nikola                              2.45.33
  3. Bastalec Ivan                               2.48.44

U vedrom i sportskom duhu učenici i učitelji OŠ Ivana Granđe, Soblinec obilježili su ovaj sportski dan s ciljem podizanja svijesti o važnosti i potrebi tjelesnog vježbanja i kako bi razvijali odgovornost za vlastito zdravlje i promicali zdrave  stilove života.

Više o događanjima u fotogaleriji.

Gabriela Teskera, prof.